AFORTI Factor Romania wdraża platformę finansową KALYPSO

Spółka AFORTI Factor Romania IFN S.A uruchomiła nowy system faktoringowy Kalypso firmy Rebit Sp. z o.o. Zrealizowane wdrożenie jest kontynuacją współpracy, która rozpoczęła się w 2021 od dostarczenia systemu faktoringowego Kalypso dla Aforti Factor S.A. działającej na rynku polskim.

Platforma Kalypso to nowoczesne, kompleksowe i elastyczne rozwiązanie wspierające świadczenie usług finansowych, automatyzujące procesy biznesowe oraz integrujące się z ekosystemem przedsiębiorstwa. System pozwala stworzyć wygodną i bezpieczną przestrzeń do współpracy wszystkich stron zaangażowanych w świadczenie usług.

Kalypso pozwala na rozliczanie szerokiego zakresu produktów finansowych zarówno standardowych: faktoring, leasing, pożyczki, kredyt kupiecki, finansowanie zakupów, inkaso, jak i dedykowanych, realizujących wyrafinowane modele biznesowe: restrukturyzacja finansowa, finansowanie kart paliwowych, finansowanie serwisu i części zamiennych, finansowanie zamówień.

Dużym atutem systemu jest elastyczny silnik workflow, obfitość funkcjonalności, intuicyjny interfejs, wielokanałowa komunikacja oraz integracja z otoczeniem biznesowym. To bogactwo możliwości pozwala przeprowadzić cyfrową transformację przedsiębiorstwa, zautomatyzować procesy podnosząc efektywność i doświadczenia klientów w każdym etapie świadczonych usług.

Wyżej wymienione możliwości stanowią jedynie przekłady wsparcia rozwoju nowoczesnych przedsiębiorstw przez platformę Kalypso. W ramach wdrożenia można konfigurować automatyzację  dowolnych procesów biznesowych wykorzystując bogatą kolekcję dostępnych narzędzi m.in. generator dokumentów, wielokanałowe powiadomienia (email, sms, powiadomienia systemowe, integracja z centralami telefonicznymi), zarządzanie zadaniami i kalendarz, dedykowane panele i dashboardy użytkowników, raportowanie.

Współpraca oparta o model SaaS

Rebit oferuje platformę Kalypso w modelu Software as a Service co oznacza, że w ramach umowy dostarczana jest nie tylko licencja na użytkowanie systemu Kalypso ale również pełne wsparcie w bieżącej pracy z systemem oraz jego konfiguracja i ciągły rozwój. Ponadto Rebit dostarcza i administruje infrastrukturę wraz z oprogramowaniem potrzebnym do utrzymania systemu. Taka oferta pozwala przedsiębiorstwom koncentrować się na prowadzeniu i rozwijaniu działalności biznesowej.