Aforti Yujin Drift Team wygrywa cykl Drift TROPHY

W dniach 10-11 listopada drużyna Aforti Yujin Drift Team wzięła udział w ostatniej tegorocznej rundzie cyklu Drift TROPHY. Nasi drifterzy należeli do głównych faworytów zawodów i jak się okazało – nie zawiedli.

Już niedzielne kwalifikacje pokazały, że zawodnicy Aforti Yujin Drift Team są w bardzo dobrej dyspozycji. Trójka naszych zawodników z łatwością zakwalifikowała się do poniedziałkowych finałów. Sebastian Szymański zajął 2. miejsce, Jan Sobierajski był 10., a Mikołaj Zakrzewski uplasował się na 17. pozycji. Takie wyniki zapewniły drifterom Aforti Yujin Drift Team dobrą pozycję wyjściową na poniedziałkowe finały.

Aforti Yujin Drift Team w finale

Natomiast finały były prawdziwym popisem naszych zawodników. W szczególności Mikołaj Zakrzewski i Jan Sobierajski tego dnia byli nieuchwytni dla rywali i po serii wygranych spotkali się ze sobą w wielkim finale. W tym bratobójczym pojedynku lepszy okazał się Mikołaj Zakrzewski i to on sięgnął po wygraną w ostatniej tegorocznej rundzie Drift TROPHY. Jan Sobierajski zajął 2. miejsce, a na 10. pozycji uplasował się Sebastian Szymański.

Dobre wyniki w ostatniej rundzie nie były przypadkowe. Podobnie wysoką formę zawodnicy Aforti Yujin Drift Team prezentowali przez cały sezon, czego efektem była klasyfikacja generalna cyklu. Z bardzo dużą przewagą nad resztą rywali po tytuł najlepszego zawodnika cyklu Drift TROPHY sięgnął Mikołaj Zakrzewski. Lider Aforti Yujin Drift Team wygrał aż w trzech rundach (na cztery rozegrane). Natomiast na trzecim stopniu podium uplasował się nasz kolejny zawodnik – Sebastian Szymański.